Новини

Система маркування пластмасових виробів

Світ пластмаси великий і різноманітний, тому дуже важливо знати, для чого призначений той чи інший вид пластику. Виробники пластмасових виробів піклуються про маркування пластика і на кожному продукті залишають спеціальні позначення, які допомагають нам використовувати пластмасу правильно і безпечно. Ми вже згадували про види пластмасової тари в попередній статті (“ПЛАСТМАСОВА ТАРА“), давайте більш детально розглянемо особливості позначення різного виду пластику.

Система маркування пластмасових виробів

Стандарти маркування пластика були створені в 1988-му році Співтовариством Пластиковою індустрії (The Society of the Plastics Industry, Inc.) для оптимізації процесу утилізації та повторного використання пластмасових виробів. Це маркування являє собою три стрілки в формі трикутника, всередині якого розміщені літери, які позначають тип пластика:

  • PET (PETE) – пластикова тара для холодних напоїв, виготовлена ​​з поліетилентерефталату. Його не можна нагрівати та використовувати тривалий час. Питання безпеки даного пластика залишається спірним. Тому ми радимо використовувати дану тару як тимчасове сховище для напоїв, холодних харчових і сипучих продуктів.
  • PEHD (HDPE) – щільний поліетилен. Він безпечний для використання в харчовій промисловості, тому використовується для виробництва пляшок і упаковок їжі. Сучасні газо – і водопровідні труби також виробляють з даного виду пластику.
  • LDPE (PELD) – поліетилен низької щільності (плівка). Безпечний для організму. З нього виготовляють пакети, харчові плівки, гнучку тару і деякі види брезенту.
  • ПВХ (PVC) – позначення полівінілхлориду. Він може містити ртуть, діоксиди та кадмій, тому заборонений для використання в харчовій індустрії. Цей пластик використовують під час виробництва покриття підлоги, труб, віконних профілів, меблів, і тари для хімічних речовин.
  • PP – поліпропілен. Даний пластик безпечний для здоров’я. Його використовують для виробництва дитячих іграшок і харчової тари. Поліпропілен твердий і міцний матеріал, тому часто застосовується в автобудуванні.
  • PS – полістирол. Промисловий матеріал з високим вмістом стиролу, через який входить в ряд небезпечних пластиків. Найчастіше з полістиролу виготовляють стійку тару і коробки для нехарчових продуктів.
  • OTHER (О) – інші види пластика, в тому числі полікарбонат. Він не токсичний, але може містити бісфенол А, тому використовується у виробництві твердих пластмасових виробів. У харчовій індустрії не застосовується.